Fallen Angels
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Hi everyone!This is a forum about Tokio Hotel and Cinema Bizarre but for other stuff as well. Hope you'll enjoy it!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Without pain is not love

In jos 
AutorMesaj
AydaLove
Admin
Admin
AydaLove


Mesaje : 50
Data de inscriere : 16/03/2012

Without pain is not love   Empty
MesajSubiect: Without pain is not love    Without pain is not love   EmptyVin Apr 06, 2012 4:49 am

Without pain is not love

Din viata Andei:
Without pain is not love   Scaled.php?server=834&filename=picnikw

Este o zii de cosmar.Prima zi de scoala,dupa o vacanta indelumgata vine si aceeasta zi.
Dimineata razele soarelui ajung in camera mea si ma conving cu greau sa ma trezesc.Imi fac rutina de dimineata.
-Anda la masa!...se aude un ton apasa,asta trebuie sa fie mama.Ma deplasez cu greu pe scari auzind-o ca ma m-ai striga inca o data, dar imi este mult prea lene sa ii raspund.
-Neata lume!...zic eu canscand.
Bunica,mama si cei doi frati ai mei mai mici aproape terminasera de mancat,mirata ma uit pe ceas si vad ca intarzii la scoala.Imi iau repede geanta si fug spre usa neterminand de mancat,trantesc usa si chem un taxi.
Peste cateva minute de trafic obositor ajung in fata scolii, unde ma intalnesc cu prietenele mele cele mai bune "my best friend" cum spuneam candva.
-Nu se poate,chiar tu esti?...spuse mirata si cu un zambet pe fata Ayda.
-Nu,nu sunt eu.Este fantoma mea..zic eu jucandu-ma cu privirea.
-Wow! Nu imi plac fontomele dar tu arati chiar bine pentru una...adauga Alexis pe un ton sarcastic si imbratisandu-ma.
Deodata toate privirile se intorc spre portile scolii si apar...pf,nu credeam ca o sa mai vina si anul asta,sau cel putin speram ca vor mai intarzia.
-Ce adorabil e!!!
-Vezi ca salivezi, Alexis ! Ea o tipa de bani gata la fel ca si Ayda, dar spre deosebire de ea, are o metalitate mai diferita si mai "diabolica" daca pot spune asa. E incapatanata chiar daca nu recunoaste, ii place sa se joace cu baietii dupa bunul plac chiar daca toti o vor doar unul o poate avea, si eram sa uit e mult prea sarcastica.
-Nu stiu ce vezi la el. Hm...Ayda, e o tipa sensibila, ambitioasa de bani gata cum am mai spus, se indragosteste greu, dar cand o face pune mult sentiment.Iubeste animalele si are un catelus pe nume Chira.Pe deoparte uraste baietii violenti, stie cum sa cucereasca un tip, dar are un defect in privinta asta, este prea rusinoasa la baietii care o atrag.
-Ce! Pe bune? Chear n-ai intelege.
-Eu, eu sa nu inteleg?
-Pff, gata cu cearta! Haideti s-a sunat...
adaug eu, deja saturata de certurile lor, chear daca uitasem cum este.
-Stai !!! nu ii asteptam?...zice Alexis, dar nu pare sa o asculta nici Ayda si nici eu, o luam inainte. Aceeasta astepta un pic si vine dupa noi , dar na cu grija ca doar are tocuri nu?
Intrand in clasa toate privirile sunt atintite spre noi, vreau sa spun ca privirile baietilor, chiar si a lor.
Nici nu pot sa ii observ bine, ca diriginta e in spatele nostru, a da, da si noi iar nu suntem in banca.
Aceasta sta o clipa cu mainile in shold si apoi incepe sa tina mult doritul discurs de inceput de an.

Without pain is not love   Scaled.php?server=856&filename=picnikcollageti


Eu ma uit la el, dar nici colegele mele nu se lasa mai prejos. Ce o fi cu el? Nu ma m-ai baga in seama? Adica a trecut o perioada de timp si gata, a uitat de mine?... nu ca miar pasa, hm.
Se pare ca nici ceilalti doi nu prea le baga in seama pe Ayda si Alexis, ceea ce nu e corect din punct de vedere afectiv.
Ce deja s-a termina? Ziua asta a trecut foarte repede.
-Stai s-o vezi pe ceea de maine..adauga ambele fete de parca ar face cor aici...si in plus nici nu stiam ca am spus-o cu voce tare.
Nu e nimic diferit la el, a ramas tot acel tip glumet si...si de ce imi mai sta gandul la el? in plus nici nu stiu undes fetele.
-Doua sucuri si trece-o in contul Aydei !
-De ce in al meu?
-Ahh...prea multe detalii.
-Mda, in fine, diseara iesim la film si inca o veste, faci tu cinste.
-Ok, Ok ii invitam si pe...
-Nu mai vorbi de ei.
...intervin eu suparata, ascultand discutia fetelor.
-Tu ce mai ai?...doar nu te-a mai bagat in seama si nici nu s-a mai iutat la tine, deci te-a uitat.
-Alexis! Nu o ajuti...intervine Ayda.

Chiar daca nu a mai vorbit cu mine asta nu inseamna ca m-a uitat. Astazi nu am mai avut chef de nimic, asa ca m-am refugiat in camera mea uitundu-ma la cai verzi pe pereti si le-am lasat pe ele doua sa se duca la cinema sau unde se mai duceau, in caz ca mai chema pe cineva neasteptat sau nedorit de mine.
A doua zi ma trezesc cu un par ciufulit( Ce naiba! Mi l-am tapat?) si cu o presimtire proasta.
Fratii mei, alergau din colo in colo intrand in camera,fara sa bata, ceea ce m-a scos din sarite. Ca de obicei ma trezesc singura in casa, fara mama sau bunica. Si eu ce dracu ar trebui sa fac cu cei doi ? Se pare ca voi intarzia sau nu voi ajunge la scoala, dar spre "bucuria" mea aud usa.
Venise bunica, imi ia patura de pe mine, spunandu-mi sa ma trezesc ca altfel voi intarzia. Era asa de liniste, cand deodata apar cele doua mate si fac o zarva mare cum, ca le asteapta taxiul jos.Ma scol, ma duc la baie imi fac toaleta, ma imbrac si dinou nu apuc sa mananc, ce bine.
Ajungem in clasa si eu cel putin ma asez in banca, deoarece celalalte doua se aseaza pe banca si asta face si Tom. Imi da cartile la o parte (adica pe podea) si se pune pe ea.
El e genu de tip care zambeste intodeauna si incearca sa farmece orice tipa,dar cu mine nui merge.
-Hai pana afara!
-Acum nu! S-a inceput ora.
-Nu mai fi "good girl" si vino.
Tom ma i-a de mana si ma scoate afara.Cand deschide usa, da nas in nas cu profesorul de religie.
-Hristos a inviat!...spune Tom iesid din clasa impreuna cu mine.
-Dar ce e pastele?....zise profu mirat si nici macar nul opereste. Ajungem in spatele salii de sport, imi i-a o suvita de par si se joaca cu ea.
-Scumpa! Nu ne-am mai vazut de mult...imi sopteste usor. Ma uit in ochii lui ....si simt cu ma inrosesc toata la fata si mi se moaie picioarele.Nu imi vine sa cred ca inca ii mai merge faza asta.
-Ce faci? Lasa-ma ! Nu sunt scumpa ta "ursulet", Raspund, smtind cum vocea imi tremura...se pare ca inca mai simt ceva pentru el.
-Te-ai m-ai gandit la propunerea mea!
-Da !...raspunsul este Nu !.
..dupa ce zic asta, fug cu lacrimi in ochi.
Intre timp Alexis se uita la ei si din spate apare Bill.
-Nu inteleg de ce Tom inca mai umbla dupa aceasta tipa.
-Uite poate te fac eu sa intelegi: eu te voi saruta, iar tu vei veni dupa mine.
Acesta, se uita la mine si bufneste in ras, ca si cum ar spune: Ce? Cred ca glumesti. Il sarut apasat pe buze si plec, lasandul cu ochii in soare.

Povesteste Alexis:

Dupa ora de romana, ma duc la baie pentru a ma da cu luciu de buze. Apare el, ma izbeste de perete si ma intreaba pe un ton scazut si usor jucaus.
-Ce a fost aia? Iubere, nu am chef de joaca, asa ca ar fi cazul sa te grabesti.
-Nu? Pai tu ai venit la mine si hai lasama ca s-a sunat.
-Chiar vrei sa te duci la ore? Sau
...si imi ridica tricoul, uitanduse in ochii mei.
-Nu aici si nici acum. Dai tu de mine, ii arunc o privire provocatoare si plec.
Cu privirea rece, de baiat rau, isi da atat de multe aere, ce mai fitos. Pare ca nu ii pasa de nimic si de nimeni. Mie de ce miar pasa? Atunci cand merge de mana cu ori si ce fata, se uita spre mine de parca mar intreba: Ce parere ai? Orice fata care se tine de mana cu el crede ca e in paradis, de parca ar fi el mare zeu.

Povesteste Ayda:

Ora se termina. Ma plimb pe colidorul gol, deoarece toti erau afara, inclusiv el, sau poate ca nu. Deorace fiind cu mintea in alta parte ma impiedic si cad peste.....

" Fiind cu mintea in alta parte, ma impiedic si cad peste....." Andy. Fara sa vreau il sarut, ma inrosesc si fug. Nu puteam sa il privesc in ochii, sigur ma ura acuma.
Ma duc in sala de sport, unde ma asez langa perete, cu genunchii la piept si incept sa plang. Aud soneria. Incerc sa ma calmez, dar tot ce fac e in zadar. Asa ca m-am hotarat sa ma duc la baie si sa ma dau cu apa pe fata, apoi sa ma remachiez.
Dupa ce se termina orele, ma indrept spre casa. Am hotarat sa o iau pe jos pentru a nu o m-ai auzi pe Alexis care radea intruna si sa n-o m-ai vad pe Anda asa deprimata, pentru ca imi facea mai mult rau.
Mergeam incet si meditam la ziua de azi, cand de odata il vad pe Andy cum o saruta pe Cindy.Incep sa plang, ma ascund dupa un bloc punundumi mainile la gura pentru a nu face zgomot.
Ii adu vorbind:
-Nu se poate termina asa, Andy! Stiu ca am gresit... dar is om totusi....suspina Cindy printre lacrimi.
-Si eu am facut greseli, dar n-am facut-o cu cineva din prostie. Spune Andy cu un aer superior.
Andy e genu de tip perfect, toate fetele din liceu umbla dupa el. Poate chiar si eu. Imi apare un zambet pe buze si nu imi vine sa cred cat de egoista pot fi, ma bucur de raul altuia, cam ca Alexis.Are ochii albastrii ca marea, e inteligent, primul din liceu, chiar daca nu invata deloc.Cateodata cred ca e un visator, chiar daca vrea sa se dee mare si tare. Nu imi place personalitatea lui inganfata, de aer de superior.
Mintea imi era in alata parte. Fara sa imi dau seama el se aproprie de mine. Lacrimile nu vor sa se opreasca, incerc sa ma calmez si sa dau ochi in ochi cu el, dar se pare ca nu sunt destul de puternica.
Incep sa fug cu lacrimi in ochii.
.......

Peste circa 5-6 ani , lucrurile se m-ai linistesc. Anda ramane cu Tom chiar daca s-au inselat reciproc de nenumarate ori , se pare ca , chiar se iubesc si nimic nu poate sta in calea fericirii lor.
Ayda si-a schimbat de tot look-ul. Insa ea ramane alaturi de Andy, iubindu-se mai profund decat inainte. Planuind o casatorie cat mai curan posibil si asteptand doi copii.
Alexis si cu Bill se despart , chiar daca ii doare pe amandoi. Bill a luat hotararea aceasta spunandu-i ca el nu e ceea ce pare a fi si deoarece nu vrea sa o raneasca distrugandu-i viata afland adevarul depre el, sau hotarat sa se desparta.
Anda,Alexis si Ayda au ramas cele mai bune nedespartite.....Iar baietii au ramas fiecare sa isi vada de drumul lui. Chiar si gemenii , care in ultimul timp nu mai comunicau intre ei au ajuns sa se desparta.

Viata e plina de surprize de aceea eu zic " Zambeste.... maine va fi mai rau"
Sus In jos
 
Without pain is not love
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fallen Angels :: Art. :: Fan fic-
Mergi direct la: